Photogallery of clothes
Show gallery
Could interest you
Týmové soustředění před sezónou s podporou Bison Sportswear.
10. 2. 2018

Pitný režim pro zákazníky Bison Sportswear na soustředění v Campingu Baldovec může být zdarma! Jste zákazníky Bison Sportswear? Připravujete sportovní soustředění pro svůj tým? Využijte příležitost, přípravte se na sezónu tam, kde jsou k tomu ideální podmínky a získejte navíc pitný režim na soustředění zda More information...

News archive

Paintball

Paintball – “to go wild” both for kids and adults. It requires to be in a good physical condition, have a bead and a slightly reduced threshold of pain, because when you get hit, it really hurts. Bison introduces special Paintball jerseys that are professionally designed according to the current quality design requirements with ventilation elements on the side and back parts of the jersey. Absorbing materials are used in the shoulders. Newly, we also manufacture jerseys in a classical patterns without ventilation and absorbing parts. The sleeves contain knitted parts.

The basic jerseys and undershirts size can be determined using size tables. More information about materials can be found here. Information on the price can be found in the price list.

Vlastní návrh

Pokud si nevyberete žádný model dresu z naší nabídky, nebo požadujete dresy v originálním designu,můžeme v našem grafickém studiu společně s vámi vytvořit dresy podle vašich představ. Příprava grafického návrhu je zdarma. Samostatná výroba dresů se vždy uskuteční až po odsouhlasení vzorků nebo tiskových náhledů. V případě ztráty nebo zničení vašich současných dresů vám rádi zkompletujeme neúplné sady zhotovením podobných dresů tak, abyste i nadále mohli tyto dresy používat.

Subscribe for getting news
Please feel free to leave message to us, we will be pleased to answer.
Information about processing of personal data
Hlavní menu